ایرانی آمریکایی در کورس سوم سرمربی تیم ملی شد

---------------------------------------------------------------------------------------------
تابناک : افشین قطبی امروز به صورت رسمی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شد تا بالاخره در کورس سوم و پس از دایی و مایلی کهن، این بار در رقابت با سه کاندیدای دیگر، نیمکت تیم ملی را از آن خود سازد.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک، افشین قطبی که توانست با تیم فوتبال پرسپولیس به قهرمانی هفتمین دوره لیگ برتر دست یابد، امروز به طور رسمی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد، در اوایل فصل جاری لیگ برتر نتوانست با این تیم تهرانی ادامه فعالیت دهد و به واسطه ناکامی با پرسپولیس به یک باره این تیم را رها کرده و پس از سمت استعفا، ایران را ترک کرد.
 
وی پس از خروج از ایران در گفت و گو با رسانه‏های بیگانه راجع به ورزش ایران مسائلی را مطرح ساخت که شانس حضورش بر روی نیمکت‏های فوتبال را به حداقل کاهش داد اما ناکامی تیم ملی در مراحل مقدماتی جام جهانی 2010 افریقای جنوبی باعث شد علی دایی برکنار شود و فضای لازم برای بازگشت قطبی توسط عده‏ای از رسانه‏های حامی‏اش فراهم شود.
 
با این حال این بار حتی توان علی‏ کفاشیان نیز برای انتخاب قطبی نتوانست تعیین کننده باشد و محمد مایلی کهن که سابقه حضور در این تیم را هم در کارنامه داشت، جایگزین آقای گل فوتبال جهان شد.
 
این مسئله زمانی قطعی شد که یکی از سایت‏های دولتی به نقل از یک مقام آگاه در فدراسیون فوتبال اعلام کرد، افشین قطبی تمایل بسیار زیادی برای حضور در تیم ملی داشت اما آخرین حرکت وی برای بالا بردن شانس انتخابش باعث شد اعضای هیات رئیسه فدراسیون جملگی رای به حذف وی از جمع گزینه دهند و با نگاه‌ ویژه‌ای برنامه‌های محمد مایلی کهن را بررسی کنند.
 
وی در خصوص پیشنهاد قطبی که منجر به حذف وی از جمع گزینه ها شد، توصیح داد: افشین قطبی برای بالا بردن شانس انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی از طریق یک واسطه به یکی از اعضای هیات رئیسه اعلام کرده است من حاضرم در صورتی که به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شوم پول نگیرم و مبلغی هم به فدراسیون بپردازم! پیشنهاد قطبی زیاد به مذاق مسوولان فدراسیون خوش نیامد چرا که شان فدراسیون فوتبال ایران و تیم ملی بسیار بالاتر از اینست که یک مربی برای رسیدن به نیمکت تیم ملی پول پرداخت کند. به همین دلیل پس از طرح این موضوع در جلسه شنبه شب کمیته تیم‌های ملی اکثریت اعضا رای به حذف نام افشین قطبی از جمع گزینه‌های هدایت تیم ملی می‌دهند.
 
بدین ترتیب محمد مایلی‏کهن بار دیگر سرمربی تیم ملی فوتبال شد تا پیش‏بینی‏ها، این بار با قطیعت همراه شود اما او فقط 15 روز در راس تیم  ملی ماندگار شد و مسائل جانبی که به بخشی از آنها توسط رسانه‏های حامی این مربی ایرانی آمریکایی دامن زده شد، باعث شد کفاشیان این بار راساً مایلی‏کهن را برکنار و گزینه خود را به عنوان سرمربی تیم ملی، منصوب نماید.
 
امیر قلعه نویی (سرمربی استقلال تهران)، محمود یاوری (سرمربی سابق تیم راه آهن تهران) و منصور ابراهیم زاده (سرمربی فعلی تیم ذوب آهن اصفهان)، دیگر گزینه های سرمربیگری این تیم بودند که به نظر می رسد، انجام مذاکرات نهایی با مسئولان فدراسیون فوتبال برای هدایت این تیم در سه دیدار باقی مانده در مرحله مقدماتی جام جهانی، بیانگر این موضوع است که تشخیص فدراسیون چنین بوده که تنها او می‏تواند، زمینه صعود تیم ملی را به جام‏ جهانی فراهم سازد و روی تضمینش برای صعود ایران به جام جهامی حساب باز کرده‏اند.
 
سرمربی ایرانی - آمریکایی تیم ملی فوتبال ایران، پس از انتخاب مایلی‏کهن همچون هنگامه انتخاب دایی، اینچنین صریح صحبت کرد و مسائلی را بیان نمود که انتظار می رود همانگونه که تضمین آن را داده، به آنها عمل کند تا حرف هایش جنبه غلو پیدا نکند.
 
کمک مربی اسبق تیم ملی کره در گفت و گویی اظهار داشته بود، من دلم برای مردم می‌سوزد که هواداران واقعی تیم ملی هستند. چرا که دوست داشتم با پیروزی در سه بازی آینده شادی بزرگ را به مردم هدیه کنم. اگر من سرمربی تیم ملی می‌شدم به طور یقین به جام جهانی صعود می‌کردیم.
 
وی ادامه داده بود: در حالی که اصلی‌ترین گزینه برای سرمربی‌گری تیم ملی بودم نمی‌دانم چرا من را انتخاب نکردند. اما پشیمان خواهند شد ولی وقتی تیم ملی به جام جهانی صعود نکرد دیگر پشیمانی سودی نخواهد داشت. با توجه به اینکه من اصلی ترین گزینه بودم اما ناخودآگاه مایلی کهن انتخاب شد و مانند آن زمان که دایی به جای من انتخاب شد خیلی دلگیر شدم. به خدا سوگند من فقط دلم برای مردم می سوزد. دوست داشتم یک شادی بزرگ را برای مردم ایران بیاورم. چرا که از دو کره شناخت کاملی دارم.
 
باید تا خردادماه صبر کرد و دید او می‏تواند به وعده خود عمل نماید و همچنان در نزد هوادارنمش لقب امپراتور را حفظ کند یا این بار با چهره‏ای متفاوت ایران را به یک باره ترک خواهد کرد؟
 
گفتنی است، قطبی پس از 155 روز بار دیگر فردا راهی تهران خواهد شد تا با دو مربی هلندی و یک مربی ایرانی که از محصص به عنوان گزینه یاد می‏شود، ماموریتی که مدعی شده می‏تواند با موفقیت پشت سر بگذارد، به سرانجام برساند.
/ 2 نظر / 27 بازدید
ارزو

سلام ....من هم از این که افشین قطبی این سمت خطیر رو به دست آورد خوشحالم ..فقط امیدوارم همون جور که اشاره کردی بتونه خوب عمل کنه ...من که فکر می کنم از اون روزی که وی یرا رفت سرمربی گری تیم ملی روهم جادو کرد!!!

آرامش

تقدیم به تو که وقتی زبان می گشایی، رگ های فروبسته ی هزار پرسش بی امانم را پاسخ می گویی و هجوم بی امان نفس هایت، دفتر پر برگ ندانسته های اندیشه ام را صفحه به صفحه بر باد می دهد. ای آشنا! با من سخن بگو.. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام دوست نازنین[قلب]