حاشیه های یک محرومیت از پیش تعیین شده

مهاجم سنگالی پرسپولیس اگر می دانست گرفتن اخطار مقابل داماش گیلان و در نتیجه محرومیت از داربی این همه حاشیه برایش به همراه خواهد داشت، احتمالاً ترجیح می داد هرگز در هفته بیست و پنجم به میدان نرود اما کار از کار گذشته است.

به نوشته اعتماد، ماجرا از وقتی شروع شد که ابراهیم توره در اواسط نیمه نخست مسابقه پرسپولیس و داماش گیلان در حالی که داور بازی را متوقف کرده بود به نشانه اعتراض زیر توپ زد تا ضمن دریافت کارت زرد، سه اخطاره شده و بازی روز جمعه تیمش مقابل استقلال تهران را از دست بدهد. بلافاصله پس از پایان مسابقه حرف و حدیث ها در این زمینه آغاز شد و عده یی به استناد به این نکته که مسوولان و مربیان پرسپولیس از قبل توره را متوجه خطر محرومیت مقابل استقلال کرده اند، حرکت مهاجم سنگالی را عمدی دانستند.

آنها با دامن زدن به شایعاتی در خصوص تماس تلفنی و جلسه مخفیانه یکی از مسوولان ارشد باشگاه استقلال با مدیر برنامه های ابراهیم توره، محرومیت او را پروژه یی از پیش طراحی شده قلمداد کردند. در جدی ترین اقدام روزنامه ورزشی «گل» با اختصاص تیتر یک و عکس صفحه نخست شماره روز گذشته اش به این داستان، ابعاد تازه یی به ماجرا بخشید.

«گل» در گزارش خود می نویسد؛ «گفته می شود سرپرست استقلال دو روز قبل از دیدار پرسپولیس برابر داماش بدون اطلاع و هماهنگی با قلعه نویی در دفتر کارش واقع در ستارخان با مدیر برنامه های توره جلسه یی مخفیانه برگزار می کند. این جلسه که حوالی ظهر بوده، نتیجه اش ضربه غیرحرفه یی توره به توپ به طرف تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین و سه اخطاره شدن مهاجم پرسپولیس بود.»

این روزنامه در بخش دیگری از گزارش روز گذشته اش می نویسد؛ «برخی منابع حتی از حضور ابراهیم توره در این جلسه خبر می دهند و گله های او از عدم پرداخت بدهی های باشگاه و رفتار قطبی در ابتدای فصل و همدردی سرپرست استقلال با وی را دلیل قول دادن توره برای آبی پوش شدن می دانند.» خبرگزاری ایپنا نیز با مخابره خبری به نقل از یک منبع آگاه در باشگاه پرسپولیس، به شایعات دامن زد. در این خبر که در ساعت 36/14 دیروز مخابره شد «یک منبع آگاه در باشگاه پرسپولیس» مدعی شد طی چند روز گذشته اطلاعاتی در اختیار این باشگاه قرار گرفته که نشان می دهد پیش از دیدار پرسپولیس مقابل داماش گیلان، فردی در تماس با ابراهیم توره از او خواسته به چند دلیل خودش را سه اخطاره کند.

گزارش روزنامه گل و همچنین خبر ایپنا به سرعت واکنش مسوولان باشگاه استقلال را برانگیخت. نظری جویباری که به صراحت یکی از متهمان اصلی این ماجرا معرفی شده است با رد هر گونه تماس مابین خودش و ابراهیم توره، مطرح شدن این شایعات را در راستای دامن زدن به حساسیت بازی روز جمعه ارزیابی می کند و می گوید؛ «امروز در جلسه یی که در دفتر باشگاه برگزار شد به دستور واعظی آشتیانی کمیته حقوقی باشگاه مامور شد با تنظیم شکایتنامه علیه این روزنامه ورزشی و نویسنده آن اقدام کند.

بنده خودم نیز تصمیم دارم از طریق دادگاه های ذی صلاح هر چه سریع تر از لحاظ حقوقی و جزایی علیه نویسندگان این گونه مسائل برخورد قانونی انجام دهم. تا آنجایی که به من اطلاع دادند با این شیوه یی که قرار است باشگاه از طریق دادگاه اقدام کند ظرف چند روز آینده با عوامل حاشیه ساز، دروغ پرداز و آشوبگر برخورد می شود.»

روابط عمومی باشگاه استقلال نیز با صدور بیانیه یی سه بندی ضمن توصیف این گونه اقدامات در راستای حرکت خزنده علیه استقلال و پرسپولیس خواستار مقابله با پدیده لمپنیسم و دلالیسم(،) شد. این در حالی است که هنوز هیچ یک از مدیران و مسوولان باشگاه پرسپولیس در این رابطه از خود واکنش رسمی نشان نداده اند.
/ 0 نظر / 5 بازدید