خاتمی انصراف داد / “به نفع میرحسین موسوی کنار می روم”

سید محمد خاتمی از انصراف قطعی خود از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده خبر داد.
به گزارش تریبون ، سید محمد خاتمی انصراف خود را از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.
وی که در جمع هواداران خود در حسینیه جماران سخن می گفت، با اشاره به حضور سایر کاندیداهای اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری گفت:میر حسین موسوی یکی از سرمایه های نظام است و برای اجتناب از جنگ قدرت احتمالی به نفع میر حسین موسوی کنار می روم.
رییس بنیاد باران گفت: وجود سه نامزد انتخاباتی از سوی اصلاح طلبان سبب می شد، تا ۵۰ درصد آراء را داشته باشیم اما حالا وضعیت با کناره گیری من بهتر می شود.
خاتمی در ادامه بیان کرد: حالا می توان به مصالحه بین کروبی و میر حسین امیدوار بود.
وی اظهار داشت: بسیاری از جوانان حامی من حاضر نیستند از میرحسین موسوی حمایت کنند اما میرحسین موسوی از این جهت که رای برخی از اصولگرایان را نیز همراه خود دارد مناسب است و این امتیاز بزرگی برای او است.
وی یادآور شد: ما برای حفظ شئونات اخلاقی آمده‌ایم، معتقدیم رقبا اخلاق را زیر پا گذاشته‌اند.
وی اظهار داشت: اگر من در رقابت ها نباشم می‌توانم تکثر را تبدیل به وحدت کنم و بین میرحسین موسوی و مهدی کروبی موضوع را جمع کرده و یک نفر را به عنوان گزینه نهایی معرفی کنیم و من قول می‌دهم که بتوانم این کار را انجام دهم تا اصلاح‌طلبان به وحدت برسند. اگر من بمانم چنین کاری امکان‌پذیر نیست. اگر کنار بروم می‌توانم بین اصلاح‌طلبان وحدت ایجاد کنم.
وی در پایان افزود: ما باید تمام نیروهایمان را برای پیروزی میرحسین موسوی به کار گیریم. من حاضرم به تمام نقاط کشور سفر کنم و برای حمایت از میرحسین موسوی تلاش کنم.
وی در عین حال تاکید کرده که تصمیم قطعی را بزودی اتخاذ می کنم.
مجمع روحانیون مبارز فردا شب با حضور سید محمد خاتمی جلسه ای برگزار می کند.همچنین مسئولان ستادهای انتخاباتی خاتمی قرار است فردا جلسه ای با حضور خاتمی برگزار کنند.

/ 6 نظر / 9 بازدید
سارا

متاسفانه خبر خیلی خیلی بدی بود. حیف شد،حیف

آرامش

زندگی یعنی عشق تمام چیزهایی که من فهمیدم به این خاطرفهمیدم که عشق می ورزم هر چیزی که هست هر چیزی که وجود دارد به این دلیل است که عشق می ورزم تولستوی- جنگ وصلح [گل][گل][گل][گل][گل][گل] دوست گلم اوامر انجام شد[نیشخند]

آیدا

یه پیام برات تو قسمت عمو پورنگ گذاشتم بخون. میر حسین اگه بیاد خیلی خوب میشه دعا میکنم که تو انتخابات اول بشه خاتمی خوب میدونه که داره چکار میکنه مردم نباید احساساتی بشن اونا که بیشتر از خاتمی از ریز ماجرا خبر ندارن منم اینجا رای میدم حتما به میر حسین موسوی

Dimah

پیشاپیش سال نو مبارک.[گل] با آرزوی سالی سرشار از خوشی و سلامتی برای شما و خانواده محترمتان...[لبخند][گل]

Dimah

ممنون میشم آدرس وبلاگه منو به www.badeban.tk تغییر بدی.

آزاده و ساینا

سلام پس بالاخره به غلط املائی(اسم وبلاگت) پی بردی[نیشخند]