توقف لشگر شکست‏خورده فوتبال ایران برابر ارتش تا دندان مسلح کره

تابناک :دیدار تیم‏های ملی ایران و کره جنوبی در پایان 90 دقیقه جدال نفس‏گیر منجر به توقف ‏ملی‏پوشان کشورمان شد تا دروازه صعود تیم ملی ایران به جام‏جهانی بسته بماند و معادلات صعود به جام‏جهانی پیچیده‏تر شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک، جدال نفس‏گیر و حساس تیم‏های ملی ایران و کره جنوبی از ساعت 15 در استادیوم آزادی و علی‏رغم وضعیت جوی نامناسب پیش از دیدار، در حضور بیش از شصت هزار تماشاگر مشتاق پیروزی و با قضاوت "ویلیامز بن جامین" جون داور خوش استیل استرالیا آغاز شد.

در این دیدار که دایی سرمربی تیم ملی ایران، مهدی رحمتی، حسین کعبی، هادی عقیلی، سید جلال حسینی، حسن اشجاری، کریم باقری، جواد نکونام، مسعود شجاعی(از دقیقه 70 مجید غلام نژاد)، حسین کاظمی، محمدرضا خلعتبری(از دقیقه 86 آرش برهانی) و وحید هاشمیان(از دقیقه 77 سیاوش اکبرپور ) به میدان فرستاد، هوچونگ‏مو سرمربی کره جنوبی از لی وون جانه، ائوبوم سوک، چو یانگ هونگ، کانگ مین سو، لی یانگ پیو، کیم جو سانگ، کی سونگ یانگ، لی چانگ یانگ، پارک جی سونگ(از دقیقه 82 پارک چو یونگ)، تی کیون هو، جوشانگ هو (از دقیقه 43 یانگ کی هو) در طول 90 دقیقه این دیدار  بهره برد.

در آغاز هر دو تیم کاملاً با برنامه و محتاط ظاهر شدند و ضمن سنجش توان یکدیگر روی چمن آزادی، یک بازی نسبتاً سرعتی را به نمایش گذاشتند که البته با توجه به لغزندگی زمین طبیعی به نظر می‎رسید. تیم ایران که بازی را آغاز کرده بود، ابتداً قدرتمند پیش رفت و توپ و میدان را در اختیار داشت تا جایی که در همان دقایق ابتدایی شوت تکنیکی شجاعی و ضربه سر نکونام در دو موقعیت به شکل خطرناکی از بالای دروازه کره بیرون برود.

همچنین حسین کاظمی روی ارسال وحید هاشمیان در محوطه جریمه کره سرنگون شد که مشکوک به پنالتی به نظر می‌رسید اما داور استرالیایی این مسابقه اعتقادی به خطای مدافع کره‌جنوبی نداشت و دستور ادامه بازی را داد.

تیم ملی ایران از جناحین علی‏الخصوص جناح راست بر روی دروازه کره فشار وارد کرد اما به واسطه دفاع حساب‏شده کره‏ای‏ها، نتوانست ضربات تمام‏کننده‏ای داشته باشد تا بازی به سمت کره‏ای‏ها بچرخد و از اواسط نیمه نخست، چشم‏بادامی‏ها نیز بازی هجومی را در دستور کار قرار دهند  ادامه .....

/ 0 نظر / 19 بازدید