وقتی که عادل در اجرای ماموریت کم می‌آورد!

---------------------------------------------------------------------------------------------
 آینده نیوز:با وجود آن که محبوبیت عادل فردوسی‌پور، تهیه‌کننده و مجری برنامه نود به دلیل حملات شدید و ناجوانمردانه مدیران سازمان تربیت بدنی به وی در دو ماه قبل، تقویت شده بود، عملکرد غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی وی در برنامه شب گذشته علیه محمد مایلی‌کهن، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال موجب کاهش اعتبار وی شد.

به گزارش خبرنگار «آینده»، فردوسی‌پور که از ابتدای برنامه شب گذشته مرتب ابراز امیدواری می‌کرد مایلی‌کهن که ساعت 10:15 دقیقه به سمت سرمربیگری تیم ملی منصوب شده بود در این برنامه شرکت کند، ابتدا تاج نائب رئیس فدراسیون فوتبال را به عنوان مهمان برنامه دعوت کرد و توانست با نمایش مستند تناقض‌های مصاحبه‌های مقام‌های فدراسیون، ثابت کند فدراسیون در برکناری دایی و انتخاب سرمربی جدید توسط کمیته نمایشی تیم‌های ملی، استقلال نداشته است.

قبل از پخش بخش دوم برنامه نود راجع به تیم ملی که به مصاحبه زنده با محمد مایلی‌کهن اختصاص داشت، فردوسی‌پور اقدام به پخش مصاحبه مونتاژ شده اظهارات عصبی شفیع‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال‌ اهواز و پیوند آن با اظهارات مایلی‌کهن که هیچ ارتباطی با تیم ملی نداشت، در جهت عصبی نمودن مایلی‌کهن اقدام کرد، اما مایلی‌کهن با خونسردی در ابتدای برنامه، صداوسیما را در ناکامی تیم ملی یکی از مقصرین اصلی قلمداد کرد که با سانسور کلیه انتقادات کارشناسی، راه را برای اصلاح اشکالات تیم ملی سد کرد.

مایلی‌کهن سپس با استناد به سابقه برخورد برنامه نود با وی، از این که پس از 7 پیروزی پیاپی به این برنامه دعوت نشده و اکنون مصاحبه‌اش پس از باخت به استقلال اهواز پخش می‌شود، آمادگی خود را برای پذیرش انتقادها اعلام کرد و از فردوسی‌پور خواست تحت تأثیر اتفاقات و دستوراتی که از خارج از استودیو به وی داده می‌شود، قرار نگیرد.

سپس فردوسی‌پور با اظهار این که مایلی‌کهن پیکان را به دسته دوم برد، با تیم ملی در مقدماتی جام جهانی 98 به قطر باخت و در فولاد و تیم ملی امید هم ناموفق بود،‌ از وی پرسید که آیا از نظر مردم در شرایط فعلی محبوب است؟

مایلی‌کهن با اشاره به این که رسانه‌ها می‌توانند فرد را ترور شخصیت کرده و در افکار عمومی نامحبوب، کنند گفت: زمانی که تنها دو ماه مربی تیم پیکان بوده و قبل و بعد از او در آن فصل مربیان دیگری بوده‌اند و او بهتر از آن‌ها نتیجه گرفته است، چگونه عامل سقوط تیم به دسته دوم معرفی می‌شود؟

سپس مایلی‌کهن با اشاره به نتایج تیم ملی امید اظهار کرد، نسبت به دو مربی خارجی قبلی تیم ملی امید، عملکرد بهتری داشته و بازیکنانی چون آرش برهانی را کشف کرده و به دلیل عدم همکاری باشگاه‌ها و مرگ ناگهانی برادر ستاره تیم ملی، نتوانست در حد انتظار ظاهر شود.

مایلی‌کهن همچنین با اشاره به اعلام تیم وی در دوره 98-96 به عنوان بهترین تیم ملی فوتبال ایران در تاریخ فوتبال، از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا از فردوسی‌پور درخواست کرد انتخاب بهترین تیم ملی را به نظرسنجی مردم بگذارد که در این بخش فردوسی‌پور که مکرراً صحبت‌های مایلی‌کهن را قطع می‌کرد و بارها به شکست‌های او در گذشته استناد کرده بود گفت: گذشته چه ربطی به الان دارد؟

در بخش جالب دیگری از برنامه، مایلی‌‌کهن به فردوسی‌پور گفت: شما که همواره به دنبال نقاط ضعف دیگران هستید، چرا به نقاط ضعف خود توجه ندارید و به برخی مشکلات استودیو اشاره کرد و پس از پاسخ فردوسی‌پور، لیوان خالی آب را به وی نشان داد که برای میهمان برنامه آب در آن وجود ندارد. مجری برنامه آن را ناشی از عمل میهمان قبلی برنامه دانست که آب‌ها را خورده است و با چرخش دوربین، عوامل برنامه لیوان آب مایلی‌کهن را پر کردند که سرمربی تیم ملی به نیم‌خورده شدن لیوان آب اشاره کرد.

در یک بخش دیگر برنامه، فردوسی‌پور با اشاره به مصاحبه مایلی‌کهن با خبرگزاری مهر، به تناقض آن با اظهارات تاج اشاره کرد که مایلی‌کهن بارها به تحریف این مصاحبه از سوی فردوسی‌پور در برنامه گذشته اشاره کرد و خواستار نمایش متن مصاحبه برای مردم شد که مجری برنامه اظهار کرد، عوامل برنامه مشغول جستجوی آن مصاحبه در اینترنت هستند!

در بخش‌های پایانی برنامه، مایلی‌کهن با اشاره به حملات مکرر فردوسی‌پور این را ناشی از برنامه‌های دیگران دانست و گفت: با شما اختلاف نظر زیادی ندارم اما فردوسی‌پور که ظاهراً کنترل خود را از دست داده بود، صراحتاً اظهار کرد که من با شما اختلاف زیادی دارم.

در این حال یک کارشناس ارتباطات در گفتگو با «آینده» اظهار کرد: برخلاف انتظارات قبلی از مایلی‌کهن که وی در برابر انتقادات زود عصبی شده و کنترل خود را از دست می‌دهد، او در برنامه دیشب با کمال خونسردی در برابر شگردهای فردوسی‌پور ظاهر شد و وی را وادار کرد بی‌اساس بودن اظهاراتش را بپذیرد و در مقابل توانست با استفاده از شیوه‌های فردوسی‌پور در به هم زدن تمرکز فرد مصاحبه‌شونده، با استفاده از نقاط ضعف برنامه، تمرکز وی را به هم بزند و در مجموع اعتبار و محبوبیت فردوسی‌پور که پس از حملات ناشینانه فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت‌بدنی در سال گذشته به وی افزایش چشمگیری یافته بود در برنامه دیشب آسیب جدی دید.
/ 12 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا

ااا اون کامنت خالی از من اونجا چیکار میکنه...؟؟[سوال]پاکش کن بیزحمت

رضا

راست میگه!!!![چشمک]

پری

با سارا موافقم. کجایی تو خبری ازت نیست؟[سوال]. من یه مدت نبودم یه خبر از من نگرفتی؟ [قهر]

آیدا

سلام بابا خیلی جنجالی داری میشی والا این فوتبال ما به جایی نمیرسه نیستی؟ اومدی یه سر به آبجی بزن منتظرتم[گل]

سارا

کجایی؟ چرا به روز نمیش ی؟

پری

[سوال]حالا تو با کدومشون هستی؟

الهه

[گل][گل][گل][گل][هورا][گل][گل][گل][گل] سلام خوبي؟ از دست اين فوتباليا [عصبانی] [نیشخند] به روزم...گرچه انگار ديگه اونطرفا نمياي... موفق باشي منتظر حضورت هستم

الهه

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][هورا][گل][گل][گل][گل][هورا][گل][گل][گل][گل][[گل][گل][گل][گل][هورا][گل][گل][گل][گل]گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][هورا][گل][گل][گل][گل][هورا][گل][گل][گل][گل][گل[گل][گل][گل][گل][هورا][گل][گل][گل][گل]][گل][گل][گل][هورا[گل][گل][گل][گل][هورا][گل][گل][گل][گل]][گل][گل][گل][گل]

الهه

[گل][گل][گل][گل][هورا][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][هورا][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][هورا][گل][گل][گل][گل]

آزاده و ساینا

سلام اه... رنگ فونت نوشته ها با بک گراندت اصلا نمیخونه... خوانا نیست عوضش کن یه رنگ مث مشکی که با زرد تضاد داشته باشه... اخبارت مث همیشه خوبه ولی کم کم داری آپ تو یستر دی میشی:دى