خاتمی انصراف داد / “به نفع میرحسین موسوی کنار می روم”
ساعت ٦:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/٢٥  کلمات کلیدی:

سید محمد خاتمی از انصراف قطعی خود از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده خبر داد.
به گزارش تریبون ، سید محمد خاتمی انصراف خود را از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.
وی که در جمع هواداران خود در حسینیه جماران سخن می گفت، با اشاره به حضور سایر کاندیداهای اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری گفت:میر حسین موسوی یکی از سرمایه های نظام است و برای اجتناب از جنگ قدرت احتمالی به نفع میر حسین موسوی کنار می روم.
رییس بنیاد باران گفت: وجود سه نامزد انتخاباتی از سوی اصلاح طلبان سبب می شد، تا ۵۰ درصد آراء را داشته باشیم اما حالا وضعیت با کناره گیری من بهتر می شود.
خاتمی در ادامه بیان کرد: حالا می توان به مصالحه بین کروبی و میر حسین امیدوار بود.
وی اظهار داشت: بسیاری از جوانان حامی من حاضر نیستند از میرحسین موسوی حمایت کنند اما میرحسین موسوی از این جهت که رای برخی از اصولگرایان را نیز همراه خود دارد مناسب است و این امتیاز بزرگی برای او است.
وی یادآور شد: ما برای حفظ شئونات اخلاقی آمده‌ایم، معتقدیم رقبا اخلاق را زیر پا گذاشته‌اند.
وی اظهار داشت: اگر من در رقابت ها نباشم می‌توانم تکثر را تبدیل به وحدت کنم و بین میرحسین موسوی و مهدی کروبی موضوع را جمع کرده و یک نفر را به عنوان گزینه نهایی معرفی کنیم و من قول می‌دهم که بتوانم این کار را انجام دهم تا اصلاح‌طلبان به وحدت برسند. اگر من بمانم چنین کاری امکان‌پذیر نیست. اگر کنار بروم می‌توانم بین اصلاح‌طلبان وحدت ایجاد کنم.
وی در پایان افزود: ما باید تمام نیروهایمان را برای پیروزی میرحسین موسوی به کار گیریم. من حاضرم به تمام نقاط کشور سفر کنم و برای حمایت از میرحسین موسوی تلاش کنم.
وی در عین حال تاکید کرده که تصمیم قطعی را بزودی اتخاذ می کنم.
مجمع روحانیون مبارز فردا شب با حضور سید محمد خاتمی جلسه ای برگزار می کند.همچنین مسئولان ستادهای انتخاباتی خاتمی قرار است فردا جلسه ای با حضور خاتمی برگزار کنند.