سرپوش بر باخت احتمالی در داربی
ساعت ۱۱:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/۱۸  کلمات کلیدی:

مذاکرات پرسپولیس با نلو وینگادا سرمربی شناخته شده پرتغالی در فوتبال آسیا برای حضور او در تهران ، با موفقیت پیش می رود.

وینگادا امشب قراردادش را با پرسپولیس نهایی می کند تا فردا این خبر مهم را عباس انصاری فرد در مصاحبه مطبوعاتی اش که راس ساعت 10 صبح در باشگاه پرسپولیس برگزار می شود ، اعلام کند.
عصر امروز مرحله ای دیگر از مذاکرات انصاری فرد با مدیر برنامه های وینگادا در تهران انجام شد. در این بخش طرفین بر سر جزئیات به توافق رسیدند و قرار شد تا متن قرارداد پیشنهادی برای مرد پرتغالی که حالا در دبی به سر می برد فرستاده شود و پس از امضا قرارداد ، انصاری فرد این خبر را اعلام رسمی کند.
حسین هدایتی با سفر به امارات مذاکرات ابتدایی را با این مربی پرتغالی انجام داده و به نتایج مناسبی دست یافته است.درادامه مذاکره با این مربی ، امروز عباس انصاری فرد به صورت تلفنی با وینگادا صحبت کرد. طرفین در این مکالمه در خصوص آخرین مسائل با یکدیگر به گفت و گو پرداختند و به توافقات مناسبی دست یافتند.
حضور وینگادا در باشگاه پرسپولیس مراحل نهایی خود را طی می‌کند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد این مربی فردا رسما از سوی مدیرعامل باشگاه به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس معرفی خواهد شد.
در صورت توافقات نهایی وینگادا یکشنبه وارد ایران خواهد شد تا در تمرینات پرسپولیس حضور یابد و در بازی روز جمعه آینده مقابل استقلال روی نیمکت پرسپولیس بنشیند.
 افشین پیروانی به عنوان دستیار وینگادا مشغول به کار خواهد شد اما در خصوص ادامه حضور نعیم سعداوی و احمدرضا عابدزاده ابهام وجود دارد. همه چیز در این باره به امضای قرارداد نهایی و حضور وینگادا در ایران بستگی دارد.
واسطه انتقال وینگادا به پرسپولیس همان کسی است که پیش از این لوکا را به این تیم نزدیک کرده بود. مدیران پرسپولیس البته لوکای کروات را به وینگادا ترجیح می دادند و حتی با او پیش قرارداد هم امضا کردند اما مخالفت بازیکنانی چون کریمی و نیکبخت با حضور این مربی باعث شد تا پرونده لوکا بسته شود.
مهمترین هدف مدیران پرسپولیس از آوردن مربی خارجی در آستانه داربی ترس از این مسابقه حساس است. آنها قصد دارند با این انتخاب برای خود زمان بخرند چون اگر پرسولیس این بازی را با مربی جدید ببازد هیچ کس از او خرده نمی گیرد و این اتفاق به مدیران پرسپولیس فرصتی دوباره عطا می کند تا از سیبل فریاد های انتقادی تماشاگران رهایی یابند.