آخوندی ممنوع‌التصویر شد
ساعت ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/۱٠  کلمات کلیدی:
دنیای فوتبال: ورزشگاه پیر وطنی قائمشهر همان جایی است که نساجی به میدان می‌رود و خیلی از قدیمی‌های مازندران از آن خاطرات سیاه و سفید و رنگی دارند. «محمد آخوندی» به‌عنوان یک قائمشهری وقتی وارد آن ورزشگاه شد تا از نزدیک بازی تیم شهرش را ببیند، زیرچشمی به جایگاه تماشاگران نگاه می‌کرد که او را مخاطب قرار می‌دادند و از او می‌خواستند تا به شهرش کمک کند. محمد آخوندی را امروز تمام فوتبالدوستان و حتی آنها که قرابتی با فوتبال ندارند می‌شناسند و این از محاصن ورزش در ایران است.
پله‌های موفقیت
«دانشگاه علم و صنعت»؛ این کلیدی‌ترین واژه در سال‌های 1384 تا 1388 است، فارغ‌التحصیلان این دانشگاه ابتدا در شهرداری تهران دور هم جمع شدند و زنجیرهای بهم تنیده را ساختند و ناگهان در سوم تیر 1384 عنان دولت نهم را در دست گرفتند تا بعد از دولت اصلاحات، این‌بار دولت اصولگرا را بنا کنند. محمد آخوندی هم مثل محمود احمدی‌نژاد یا محمد علی‌آبادی فارغ‌التحصیل رشته مهندسی عمران است اما آخوندی در مقطع فوق‌لیسانس رشته علوم‌ارتباط را ادامه داد تا در سازمان تربیت‌بدنی به‌عنوان مدیرکل روابط بین‌الملل یا همان «روابط عمومی» خودمان مشغول به‌کار شود.
 پسرک تاثیرگذار
اما تاثیرگذاری محمد آخوندی در ورزش به همان پستش محدود نشد، بسیاری اولین بار او را در درگیری‌های لفظی محمد دادگان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال شناختند، جوانی که جای علی‌آبادی پاسخ دادکان را می‌داد و از زیر سوال بردن عملکرد و شخصیت رئیس سابق فدراسیون فوتبال هم ابایی نداشت، همان کسی که ادعا کرد پرونده‌های مالی فدراسیون را بررسی کرده‌اند و به موارد مهمی رسیده‌اند و اگر دادگان بخواهد به مخالف‌خوانی‌هایش ادامه بدهد، آنها را رو خواهد کرد.
 ماجرای 90
وقتی عادل فردوسی‌پور در برنامه 90 موضوع کنار گذاشتن مصطفوی را سوژه کرد. در گرماگرم مباحثه در مورد موقعیت حسین هدایتی در هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس و اینکه هزینه‌کردن هدایتی منجر به بالارفتن ضریب نفوذ و جایگاه او در میان سایر اعضا شده، محمدآخوندی تلقی اینچنینی از قدرتمند بودن هدایتی را توهینی به سایر اعضا دانست و تاکید داشت هدایتی نیز مثل بقیه اعضا فقط یک رای دارد. بحث به جاهای باریک کشیده شد که ناگهان آخوندی با همان لحن خشک و رسمی‌اش گفت: «برنامه 90 قصد دارد عقاید خودش را به مردم تحمیل کند.» در ادامه آخوندی بابت عدم‌‌دعوتش به برنامه‌ای با حضور صفایی از فردوسی‌پور گله کرد و گفت این آغاز مجادله سازمان تربیت‌بدنی و 90 بود. اتفاقی که احتمالا هزینه‌ای سنگین را به دولت تحمیل کرده است و باعث مخدوش شدن بخشی از چهره سازمان تربیت‌بدنی نزد افکار عمومی بود و ناگهان همه چیز را به‌هم ریخت.
 آخوندی ممنوع‌التصویر شد
درحالی‌که به‌نظر می‌رسید دو برنامه گذشته 90، تبدیل به خط مقدم جنگ میان تربیت‌بدنی و صداوسیما دو سازمان همسایه دولتی شده است. اهالی سازمان، عاقلانه هفته گذشته را به سکوت گذراند، هر چند در برنامه هفته بعد همه چیز به حالت عادی بازگشت و عادل هم برنامه‌اش را کامل برگزار کرد و بیش از دو میلیون پیامک نشان داد که برنامه 90 تا چه میزان طرفدار دارد اما موضوع با خبری جالب توامان شد. اگرچه تا چند روز پیش تمام تلاش‌ها برای توقیف برنامه 90 و ایجاد محدودیت برای آن بود اما دیروز خبر رسید که محمد آخوندی به دلیل صحبت‌های جهت‌دارش و البته تلاش‌های پشت‌پرده‌اش برای پایین آوردن اعتبار برنامه 90 ممنوع‌التصویر شد تا از این به بعد هیچکدام از شبکه‌های تلویزیونی حق نداشته باشند تا با مدیرکل روابط بین‌الملل سازمان تربیت‌بدنی تماس بگیرند و یا مصاحبه‌ای را از  او پخش کنند. آخوندی که خود یکی از تهیه‌کنندگان صداوسیما محسوب می‌شد و سابقه همکاری با صداوسیما را هم داشته، از امروز تا اطلاع ثانوی تصویرش از هیچکدام از کانال‌های تلویزیونی پخش نمی‌شود تا درگیری صداوسیما و تربیت‌بدنی وارد فاز تازه‌ای شود. البته این دستورالعمل، شفاهی و درگوشی است و ممکن است خیلی زود بارایزنی‌ها و باتوجه به پایگاه سخنگوی جوان سازمان تربیت‌بدنی و البته قدرت محمد علی‌آبادی در دولت، ختم به خیر شود بااین حال امروز، در صحت این خبر تردید نداشته باشید... تا بعد.