هیجان پایان این هفته با تصمیم سنگین خاتمی
ساعت ۸:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/٧  کلمات کلیدی:

تابناک:برخی منابع خبری گزارش داده‌اند، سیدمحمد خاتمی تا پایان هفته جاری، تصمیم نهایی خود را درباره حضور یافتن یا نیافتن در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام می‌کند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، هرچند برخی از رجال سیاسی در رایزنی با خاتمی، بر حضور او در انتخابات ریاست‌جمهوری تأکید دارند، اما خاتمی برای پذیرش و نامزدی با شرایط دشواری روبه‌رو بوده است.

گفته می‌شود، او در بسیاری از نشست‌های خصوصی، از وضعیت دشواری که در صورت اعلام نامزدی پیش رو خواهد داشت، سخن می‌گوید و بر این باور است که نباید وارد میدان انتخابات شود.
همچنین شنیده شده که خاتمی از برخی فضاسازی‌ها درباره ضرورت نامزدی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری ناخرسند است و می‌گوید، این فضاسازی‌ها بار مسئولیت سنگینی را متوجه او کرده و زمینه را به گونه‌ای فراهم آورده است که چنانچه به این درخواست‌ها پاسخ منفی بدهد، ممکن است بسیاری او را به خیانت یا فرار از مسئولیت متهم کنند.

با وجود این، خاتمی در همه مذاکرات و رایزنی‌ها با مشاوران و یاران خود، سعی در ارایه تصویری واقعی از موقعیت خود در فضای سیاسی کنونی دارد و تلاش می‌کند دلایلش را برای خودداری از پذیرش نامزدی روشن کند.

برخی شنیده‌ها نیز حاکی است، هم‌اکنون سیدمحمد خاتمی تمایل بیشتری به خودداری از ورود به میدان انتخابات ریاست‌جمهوری پیدا کرده است و چنانچه با فشار سنگین اطرافیان و حامیان خود روبه‌رو نشود، تا پایان همین هفته، نظر نهایی‌اش را مبنی بر انصراف از نامزدی اعلام خواهد کرد.